تعمیر پمپ کوماتسو

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش نیاز جامعه مدرن به انجام فعالیت‌های عمرانی و راهسازی در زمان کمتر و با دقت بیشتر، ماشین آلات نیز نیاز داشتند تا بتوانند بیش از پیش فعالیت کرده و در مدت زمان کمتر نسبت به قبل کارایی بیشتری داشته و به بازدهی بیشتری برسند.

یکی از راه‌ها برای افزایش بازدهی این ماشین آلات، استفاده از پمپ‌های خاصی در آن‌ها می باشد. این پمپ‌ها با نیروی هیدرولیکی فعالیت کرده و انرژی که از موتور احتراق و یا الکتریکی  دستگاه می‌گیرد به انرژی هیدرولیکی تبدیل می‌کنند به گونه ای که توان ورودی پمپ از یک موتور تامین میشود و توان هیدرولیکی را به عنوان خروجی تحویل می‌دهد.

اما مشکل اصلی از آن جایی شروع می‌شود که این پمپ‌ها دچار مشکل و یا عدم کارکرد درست شوند. هنگامی‌که پمپ هیدرولیک نتواند به درستی وظیفه خود را انجام دهد، این آسیب بر تمامی ‌بخش‌های دیگر ماشین آلات شما تاثیر گذاشته و حتی می‌تواند باعث خرابی دیگر بخش‌های دستگاه شما نیز بشود. بنابراین شما باید به فکر تعمیر پمپ کوماتسو ماشین خود باشید.

اگر شما نیز در مورد تعمیرات پمپ کوماتسو سوالاتی در ذهن دارید، در این قسمت از مجموعه فراهیدرولیک با ما همراه باشید چرا که در این بخش قصد داریم تا به زیر و بم موضوع تعمیر پمپ هیدرولیک کوماتسو بپردازیم.

جهت برقراری تماس با واحد پشتیبانی و درخواست تعمیرکار پمپ کوماتسو (تعمیرکار پمپ هیدرولیک کوماتسو) می توانید با شماره تلفن های ما در فراهیدرولیک تماس بگیرید.

کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن، پاسخ گو نیاز های شما خواهند بود.

تعمیر پمپ هیدرولیک کوماتسو

یکی از بهترین و قدرتمند ترین شرکت‌های تولید کننده پمپ‌های هیدرولیک موجود در ماشین آلات راهسازی و عمرانی، شرکت کوماتسو است. این برند یک شرکت ژاپنی بسیار به نام و مشهور در این صنعت بوده و قطعات آن‌ها همیشه و همیشه از کیفیت و دوام بالایی برخوردار بوده است. به گفته بسیاری از کارشناسان و افراد متبحر در زمینه پمپ‌ها، پمپ‌های هیدرولیکی کوماتسو جزو بهترین پمپ‌های ساخته شده در جهان هستند. همچنین، طراحی پمپ‌های این شرکت به صورتی است که تعمیر آن‌ها ساده تر از تعمیر دیگر انواع پمپ‌های هیدرولیکی است.

یک تعمیرگاه حرفه ای باید توانایی تعمیر انواع پمپ کوماتسو را داشته باشد:

 1. پمپ‌ های هیدرولیکی با حجم جابه‌جایی ثابت (یا مثبت): از فشار و مقاومت بالایی برخوردار بوده است و از آن، علاوه بر صنعت ماشین سازی، در بسیاری از صنایع دیگر نیز استفاده می‌شود.مهم ترین انواع این نوع پمپ‌ها عبارت اند از:
 • پمپ‌های هیدرولیکی چرخ دنده ای: همانطور که از نام این پمپ ها نیز مشخص است، این پمپ‌ها دارای یک چرخ دنده مقاوم در بین قطعات خود هستند که وظیفه اصلی کنترل میزان روغن هیدرولیک ورودی و خروجی را دارد. مهم ترین مثال‌های آنان شامل پمپ پیچی، پمپ گوشواره‌ای و پمپ ژیروتوری است.

پمپ‌های هیدرولیکی چرخ دنده ای

 • پمپ‌های هیدرولیکی پره ای: نوعی دیگر از پمپ های پرکاربرد در صنعت ماشین آلات هستند که به دو دسته پمپ‌های پره‌ای متعادل و پمپ‌های پره‌ای نامتعادل تقسیم می‌شوند.
 • پمپ‌های هیدرولیکی پیستونی: نوعی از پمپ‌های هیدرولیکی بوده که به دلیل داشتن پیستون‌هایی قدرتمند، توانایی تولید قدرت بسیار زیادی را داشته و به همین دلیل از آن‌ها در ماشین آلاتی استفاده می‌شود که برای فعالیت به نیروی زیادی نیاز دارند.

پمپ‌های هیدرولیکی پیستونی

 1. پمپ‌های هیدرولیکی با حجم جا‌به‌جایی غیر ثابت (غیر مثبت): این نوع پمپ‌ها در فشار بالا، مقاومت و توانایی بسیار کمی‌داشته و در صنایع کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع پمپ‌های هیدرولیک کوماتسو

تعمیر پمپ هیدرولیک کوماتسو بر اساس نوع این پمپ‌ها متفاوت است. به نوعی که هر پمپ هیدرولیک با توجه به قطعات و نوع طراحی آن، تعمیرات متفاوتی خواهد داشت. انواع پمپ‌های هیدرولیک شرکت کوماتسو با توجه به ماشین‌ آلاتی که در آن استفاده می‌شود به شرح زیر می‌باشند:

پمپ هیدرولیک لودر کوماتسو پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی کوماتسو پمپ هیدرولیک لیفتراک کوماتسو
پمپ هیدرولیک گریدر کوماتسو پمپ هیدرولیک بولدوزر کوماتسو پمپ هیدرولیک جرثقیل کوماتسو
پمپ هیدرولیک دامپتراک کوماتسو پمپ هیدرولیک غلتک کوماتسو پمپ هیدرولیک بکهو لودر کوماتسو
پمپ هیدرولیک ژنراتو کوماتسو پمپ هیدرولیک مینی بیل کوماتسو پمپ هیدرولیک مینی لودر کوماتسو

یک مرکز سرویس پمپ هیدرولیک باید دارای ویژگی‌های زیر باشد

دارا بودن سرویس کار حرفه ای

وقت شناس بودن

به صرفه بودن هزینه

اطمینان از قطعات استفاده شده

تضمین کیفیت

تعمیرکار پمپ کوماتسو

همانطور که در بخش‌های بالاتر نیز اشاره کردیم، پمپ‌های کوماتسو دارای انواع بسیاری بوده که هرکدام از آن دارای یک روش و طریقه خاص برای تعمیر هستند. بنابراین، یک تعمیرکار پمپ کوماتسو باید بتواند مشکل را به درستی تشخیص دهد و سپس به تعمیر و یا سرویس آن بپردازد.

به طور کلی، ویژگی‌های یک تعمیرکار پمپ مناسب باید شامل موارد زیر باشد:

 • وقت شناس بودن و محترم شمردن وقت مشتری
 • احترام به مشتری و توضیح کامل مشکل پمپ به صاحب ماشین
 • قابلیت تشخیص دقیق و سریع مشکل در پمپ
 • مشخص کردن تعرفه تعمیر پمپ کوماتسو به صورت نسبی و حدودی، قبل از انجام فعالیت‌های تعمیری
 • قابلیت تعمیر پمپ‌های تخصصی و خاص که در هر نوع دستگاهی وجود ندارد
 • توانایی در انجام سرویس‌های هفتگی، ماهانه و سالانه پمپ‌ها
تعمیرکار پمپ کوماتسو

هزینه تعمیر پمپ کوماتسو

همانطور که در بخش‌های بالاتر نیز اشاره کردیم، تنوع مدل و ساختار پمپ‌های هیدرولیکی بسیار زیاد بوده و روش تعمیر هر کدام از آن‌ها با یکدیگر به طور کاملی تفاوت دارد. بنابراین نمی‌توان یک قیمت ثابت را به عنوان هزینه تعمیر پمپ هیدرولیک کوماتسو تعیین کرد.

از سوی دیگر نیز، میزان خرابی و یا اشکال موجود در پمپ نیز در تعرفه تعمیر پمپ کوماتسو تاثیر گذار بوده و بنابراین، تعمیرکار باید ابتدا به بررسی کامل پمپ مورد نظر شما بپردازد تا بتواند یک قیمت معقول را برای شما تعیین کند. پیشنهاد می کنیم قبل از واگذار کردن وظیفه تعمیر به تعمیرگاه مورد نظر خود، حتما از چند تعمیرکار دیگر نیز قیمت پیشنهادی آنان را بپرسید تا از معقول بودن قیمت مطمئن شوید.

تعمیر پمپ‌ هیدرولیک کوماتسو - فراهیدرولیک

نکات مهم در تعمیر پمپ‌ هیدرولیک کوماتسو

در حین تعمیر پمپ‌ هیدرولیک کوماتسو باید به نکات خاصی توجه کرد:

 • این نوع پمپ‌ها دارای استاندارهای خاصی هستند و قابلیت تحمل فشار بسیار زیاد را نیز دارند. در هنگام تعمیر به استاندارد‌های هر پمپ خاص باید توجه شود.
 • این نوع پمپ‌ها در اندازه‌های مختلف تولید شده و در آزادسازی و پمپاژ روغن نقش بسیار مهمی‌ دارند. در نتیجه اگر در قسمت روغن ماشین اختلالی پیش بیاید بهتر است اول سراغ پمپ هیدرولیکی رفته و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کرد و بعد سراغ دیگر قطعات ماشین رفت.
 • پمپ‌های هیدرولیک شرکت کوماتسو به نوعی طراحی شده‌اند که می‌توان توان و نیرو را در آن‌ها افزایش داد و چندین برابر ظرفیتشان از پمپ‌ها استفاده کرد.
 • در تعمیر پمپ هیدرولیک کوماتسو می‌توان کنترل پمپ را تنظیم کرد و با توجه به کاربرد آن سرعت پمپ را تغییر داد.

بسیاری از افراد صاحب نظر در زمینه تعمیرات پمپ کوماتسو، این قطعه را قلب اصلی ماشین آلات راهسازی و عمرانی می‌دانند چرا که بدون آن‌ها انتقال و کنترل نیروی هیدرولیکی ناممکن بوده و باعث آسیب رسیدن به دستگاه می‌شود.

سوالات متداول

تعمیر پمپ هیدرولیک چقدر زمان می برد؟

مدت زمان تعمیر پمپ هیدرولیک کوماتسو بر اساس نوع خرابی و نوع قطعات مورد استفاده برای تعمیر، تعیین میشود.

هزینه تعمیر پمپ هیدرولیک کوماتسو چقدر است؟

هزینه تعمیرات این پمپ ها رقم ثابتی نیست و بر اساس نوع مشکل و قطعات مصرفی، این هزینه تعیین می شود.

برای درخواست تعمیرکار پمپ هیدرولیک خود به کجا مراجعه کنیم؟

می توانید به آدرس : تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه-خیابان 16/5صادق پلاک 60 مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های 02155459348 - 02155447197 تماس بگیرید.

تماس با ما