دلایل عمده خرابی ماشین آلات کوماتسو

قطعات کوماتسو

 

قطعات کوماتسو

 

این شرکت  با توجه به اهمیت ماشین آلات سنگین و امکان بروز هر گونه مشکل در آن ها به تولید قطعات این ماشین آلات نیز پرداخته اند زیرا در بسیاری از موارد جهت تعمیر ماشین های سنگین، راهسازی، ساختمانی و غیره تنها کافی است که قطعه ای از آن تعویض شود.

به همین جهت در هر کشور مراکز فروش و نمایندگی فروش قطعات کوماتسو و کاترپیلار وجود دارد. یکی از مراکز فروش اینترنتی این قطعات در فراهیدرولیک  است.

حال اگر صاحب یکی از انواع ماشین آلات کوماتسو یا کاترپیلار هستید یا شغل شما در حوزه تعمیر این ماشین ها است؛ در ادامه با ما همراه باشید که با قطعات مهم و اساسی این ماشین آلات آشنا شوید.

دسته بندی قطعات کوماتسو 

با توجه به اینکه کوماتسو و کاترپیلار به تولید ماشین آلات سنگین می پردازند، قطعات این ماشین ها شباهت بسیاری دارد. به همین دلیل این قسمت قطعات مشابه در ماشین های هر دو برند معرفی می شود؛ اما از آنجایی که قطعات کوماتسو و کاترپیلار بسیار زیاد است، بر اساس یک دسته بندی این قطعات را شرح می دهیم.

قطعات موتور کوماتسو 

مهم ترین قسمت هر یک از ماشین آلات کوماتسو و کاترپیلار موتور آن ها به شمار می رود. به همین جهت باید بدانید که در این بخش از ماشین ها قطعات متفاوتی وجود دارد که هر یک باعث عملکرد صحیح ماشین می شوند. در عین حال بروز نقص یا خرابی در هر یک از آن ها آسیب جدی به موتور ماشین را به همراه دارد.

از جمله قطعات موتور کوماتسو و کاترپیلار باید به پیستون، رینگ، میلنگ، واتر پمپ، یاتاقان ثاب و متحرک، یونیت، پمپ انژکتور، سرسیلندر، پروانه موتور، سوپاپ دود و هوا و غیره اشاره شود. عملکرد تعداد زیادی از این قطعات مربوط به سیستم احتراق ماشین آلات است.

 

سیستم هیدرولیک در ماشین آلات بزرگ یکی از بخش های اساسی این ماشین ها به شمار می رود. از جمله قطعات کوماتسو و کاترپیلار در این قسمت از ماشین آلات ساختمای، راهسازی، کشاورزی وغیره باید به هیدرو موتور، روتوری گروپ، بارل پیشتون و شارژر پمپ اشاره شود.

نکته مهم در رابطه با قطعات هیدرولیک این است که اکثر این قطعات پمپ هستند. به طوری که انواع همچون پمپ مادر، پمپ های هیدرولیک، پمپ سرو، پمپ های دنده ای، پمپ های کارتریجی، پمپ فرمان و پمپ حرکت در این بخش کار می کنند.

قطعات گیربکس کوماتسو 

همانطور که می دانید؛ گیربکس قسمتی از ماشین آلات است که نیروی موتور را به چرخ ها منتقل می کند که ماشین مورد نظر به حرکت درآید؛ بنابراین عملکرد این سیستم در حرکت ماشین آلات بسیار حائز اهمیت است. چنان که از جمله قطعات یدکی لودر کوماتسو در گیربگس باید به تمامی لوازم گیربکس های ZF، کلارک و غیره اشاره شود.

توجه داشته باشید که گیربکس ها انواع متفاوتی دارند که ممکن است در هر یک از ماشین آلات مدلی از گیربکس به کار رفته باشد.

قطعات چرخ کوماتسو 

تمامی ماشین آلات با وجود چرخ ها قابلیت حرکت پیدا می کنند؛ بنابراین جزو مهم سیستم حرکت هر نوع ماشین چرخ های آن هستند. در این رابطه باید بدانید که چرخ ها نیز اجزای مختلفی دارند. به طوری که یکی از مهم ترین قطعات کوماتسو و کاترپیلار قطعات مربوط به چرخ ماشین ها است.

بنابراین باید به پلوس، رینگر، توپی چرخ، کاسه چرخ، گررینگ، پلوس کوتاه و بلند، دبل جوینت، پلوس جلو و عقب، دنده سر پلوس، دنده خورشیدی، انواع خار، کله گاوی، صفحه گرافیت وغیره اشاره شود.

قطعات کوماتسو

قطعات جک کوماتسو 

از دیگر قطعات آن  باید به قطعات جک در ماشین های این دو برند اشاره شود. لوازم جک باکت، لوازم جک بالابر، لوازم جک خالی کن، لوازم جک پایه وغیره از جمله قطعات موجود در سیستم جک هستند که متناسب با کارکرد هر ماشین این قطعات در آن وجود دارند.

قطعات برقی کوماتسو 

یکی از اصلی ترین بخش های هر نوع ماشین آلات سبک و سنگین سیستم برق آن ها است که از قطعات متفاوتی تشکیل می شود.

از جمله  این قطعات در سیستم برقی این ماشین آلات باید به دینام، استارت، کولر، سوئیچ، بوبین، ترموستات، فشنگی، سیم کشی کامل، مین برد و غیره اشاره کنیم؛ بنابراین بروز هر گونه نقص در سیستم برق ماشین آلات باعث آسیب به این قطعات می شود و در اولین فرصت باید آن ها را بررسی کرده و در صورت نیاز تعویض کنید.

در نتیجه

با توجه به اهمیت ماشین آلات کوماتسو و کاترپیلار در پروژه های راهسازی، ساختمانی، کشاورزی و غیره و احتمال بالای بروز آسیب در آن ها در این مقاله انواع قطعات این ماشین آلات معرفی شد. در نهایت نیز باید بدانید که بهترین مرکز خرید قطعات کوماتسو و کاترپیلار سایت فراهیدرولیک  است زیرا این قطعات را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت به فروش می رساند.

گروه فنی مهندسی فرا هیدرولیک با بیش از یک دهه تجربه اولین مرکز تخصصی تعمیر هیدرولیک بیل های مکانیکی کوماتسو میباشد

گروه فنی مهندسی فرا هیدرولیک با واردات انواع پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی اماده ارائه تمامی سیستم  های  هیدرولیک از جمله پمپ هیدرولیک کوماتسو  و انواع شیر های هیدرولیک که در این زمینه فعالیت های بسیاری را داشته است  میباشد

درمجموعه فرا هیدرولیک تعمیر و عیب یابی انواع پمپ هیدرولیک کوماتسو صورت میگیرد و شما عزیزان اگر به مشکلی در سیستم هیدرولیک دستگاه خود بر خوردید میتوانید با این مجموعه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *