پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی

پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی

پمپ‌ هیدرولیک بیل مکانیکی در سیستم‌های محرک هیدرولیک استفاده می‌شوند و می‌توانند هیدرواستاتیک یا هیدرودینامیکی باشند.

پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی منبع مکانیکی نیرو است که نیروی مکانیکی را به انرژی هیدرولیک (انرژی هیدرواستاتیکی یعنی جریان، فشار) تبدیل می‌کند. این جریان با قدرت کافی برای غلبه بر فشار ناشی از بار در خروجی پمپ تولید می‌کند. هنگامی که یک پمپ هیدرولیک کار می‌کند، در ورودی پمپ خلاء ایجاد می‌کند که مایع را از مخزن وارد خط ورودی به پمپ می‌کند و با عمل مکانیکی این مایع را به خروجی پمپ می‌رساند و آن را به سیستم هیدرولیک وارد می‌کند.

پمپ‌ هیدرولیک بیل مکانیکی نوع هیدرواستاتیک پمپ‌های جابجایی مثبت هستند در حالی که پمپ‌ هیدرولیک بیل مکانیکی نوع هیدرودینامیکی می‌توانند پمپ‌های جابجایی ثابت باشند که در آن جابجایی (جریان از طریق پمپ در هر چرخش پمپ) قابل تنظیم نیست یا پمپ‌های جابجایی متغیر که ساختار پیچیده‌تری دارند که امکان جابجایی را فراهم می‌کند، تنظیم شود. پمپ‌های هیدرودینامیکی بیشتر در زندگی روزمره استفاده می‌شوند. پمپ‌های هیدرواستاتیک در انواع مختلف همه بر اساس قانون پاسکال کار می‌کنند.

بیل مکانیکی از چه نوع پمپ‌های هیدرولیکی استفاده می‌کند

سیستم مدار باز با استفاده از پمپ جابجایی متغیر، به طور گسترده در ماشین آلات ساختمانی مانند بیل مکانیکی هیدرولیک، جرثقیل خزنده و لودر چرخ استفاده می‌شود.

پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی چگونه کار می‌کند

همانطور که صفحه، پیستون را به داخل هل می‌دهد، سیلندر روغن را به داخل سیستم هیدرولیک پمپ می‌کند. این کار روغن را تحت فشار قرار می‌دهد تا با قدرت زیادی به بیرون پمپ شود.

تمام سیستم‌های هیدرولیک روی یک بیل مکانیکی فشار هیدرولیک خود را از یک پمپ هیدرولیک دریافت می‌کنند. دو نوع پمپ معمولی وجود دارد:

پمپ‌های دنده‌ای

در یک پمپ دنده‌ای، یک جفت چرخ دنده مشبک شده روغن هیدرولیک را تحت فشار قرار می‌دهد. عیب پمپ‌های دنده‌ای این است که با دور موتور، فشار کم و زیاد می‌شود و تنها راه رسیدن به فشار بالا، کارکردن موتور با تمام قدرت است.

پمپ‌های جابجایی متغیر

پمپ جابجایی متغیر پیچیده‌تر است.

دارای یک سری سیلندر پیستونی است که در یک حلقه در داخل یک بشکه ثابت شده‌اند. موتور بشکه را به دور خود می‌چرخاند تا سیلندرها بچرخند. پیستون‌های سیلندر از پشت بشکه بیرون می‌آیند، جایی که به صفحه‌ای زاویه‌دار متصل می‌شوند.

همانطور که بشکه به اطراف می‌چرخد، زاویه صفحه swash پیستون ها را به داخل هل می‌دهد و سپس آنها را بیرون می‌کشد. در نمودار می‌بینید که وقتی صفحه swash پیستون را بیرون می‌کشد، سیلندر روغن را از مخزن می‌مکد.

همانطور که صفحه پیستون را به داخل هل می‌دهد، سیلندر روغن را به داخل سیستم هیدرولیک پمپ می‌کند. درست قبل از اینکه سیلندر از سمت ورودی به سمت تخلیه بچرخد، حداکثر مقدار روغن را در خود نگه می‌دارد.

همانطور که از سمت سیستم هیدرولیک به سمت ورودی می‌چرخد، حداقل مقدار روغن را در خود نگه می‌دارد. این روغن را تحت فشار قرار می‌دهد تا با نیروی زیادی به بیرون پمپ شود.

این پمپ به خصوص خنک است زیرا می‌توانید به راحتی میزان روغن پمپاژ آن را تنظیم کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که زاویه صفحه swash را تغییر دهید. هنگامی که صفحه swash نزدیکتر به بشکه فشار داده می‌شود، تفاوت زیادی بین اندازه محفظه مایع سیلندر در سمت چپ و اندازه محفظه در سمت راست وجود ندارد.

در نتیجه، پمپ روغن زیادی پمپ نمی‌کند. هنگامی که صفحه swash تا انتها روی بشکه فشار داده می‌شود به طوری که اصلا در زاویه قرار نمی‌گیرد سیستم هیچ روغنی را پمپ نمی‌کند.

زاویه صفحه swash بر اساس نیازهای سیستم هیدرولیک تعیین می‌شود. مدارهای ویژه فشار روی رام‌های هیدرولیک مختلف را کنترل می‌کنند و دبی را تا حد لازم تنظیم می‌کنند. این سیستم هیدرولیک بار سنج دارای چندین مزیت قابل توجه نسبت به سیستمی است که از پمپ جابجایی ثابت استفاده می‌کند.

تفاوت پمپ‌ هیدرولیک بیل مکانیکی دنده‌ای و پمپ‌های جا به جایی متغیر چیست

اول از همه، پمپ جابجایی متغیر کارآمدتر است زیرا فقط مقدار روغن مورد نیاز سیستم هیدرولیک را پمپ می‌کند. هنگامی که هیچ یک از رام‌های هیدرولیک کار نمی‌کند، پمپ به سادگی پمپاژ روغن را متوقف می‌کند. این امر مصرف سوخت بكهو را تا حد زیادی كاهش می‌دهد.

ثانیاً، این نوع سیستم بهترین استفاده را از قدرت موتور موجود می‌کند. اکثر بکهوها چندین گزینه مختلف برای سرعت موتور دارند. هنگامی که موتور در حداکثر سرعت است، بیل بکهو بیشترین قدرت را برای کار با آن دارد. هنگامی که موتور در سرعت کاهش یافته است، بکهو قدرت کمتری دارد.

اگر پمپ بخواهد قدرتی بیشتر از توان تولید موتور (در یک سرعت خاص) بگیرد، موتور از کار می‌افتد. بنابراین، برای ارائه حداکثر فشار به هیدرولیک در هر زمان، سیستم باید از توان موجود به طور هوشمندانه استفاده کند.

در یک بیل مکانیکی، قدرت فقط سرعت جریان ضرب، در فشار هیدرولیک است. فشار با عملیاتی که انجام می‌شود تعیین می‌شود. بلند کردن اجسام سنگین یا شکستن از طریق زمین سخت به فشار بیشتری نسبت به حرکت یک سطل خالی نیاز دارد. شیرهای کمکی حداکثر فشار را در سیستم هیدرولیک تعیین می‌کنند.

در بکهوها با پمپ‌های جابجایی ثابت، سرعت جریان در هر دور موتور خاص ثابت است. از آنجایی که دبی ضرب شده در حداکثر فشار نمی‌تواند از توان موجود موتور تجاوز کند، سیستم همیشه مقدار روغن مورد نیاز برای حداکثر فشار را پمپ می‌کند. مقداری روغن توسط هیدرولیک استفاده می‌شود و بقیه به مخزن می‌رود. این به این معنی است که اگر فشار کامل را نمی‌خواهید، بدون دلیل نیروی موتور موجود را هدر می‌دهید و سیستم را فرسوده می‌کنید.

بکهوهای با پمپ جابجایی متغیر این مشکل را ندارند. این سیستم فشار تمام رام های هیدرولیک را کنترل می‌کند و زاویه صفحه swash را کنترل می کند تا خواسته های رام که بالاترین سطح فشار را دارد برآورده کند. اگر فشار کامل را نمی‌خواهید، پمپ جابجایی خود را افزایش می دهد (که سرعت جریان را افزایش می‌یابد) و باعث می‌شود ابزارها سریعتر حرکت کنند. هنگامی که سیستم نیاز به فشار کامل دارد، پمپ جابجایی خود را کاهش می‌دهد تا بتواند فشار را بدون تجاوز از توان موجود موتور تامین کند.

بریکرها  در پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی چیست

بریکرز منبع پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی اصلی هستند.

بریکرها تلاش می‌کند تا پمپ هیدرولیک اصلی شما بازسازی، تست شده، در انبار و آماده ارسال شود. پمپ‌های اصلی برای همه تولید کنندگان بزرگ از جمله Cat، Deere، Hitachi، Komatsu، Case، Linkbelt، Volvo و غیره ذخیره می‌شود.  در حین تعمیر پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی اگر هر قطعه‌ای در شرایط مناسب نباشد، آن را تعویض می‌کنند. این شامل پیستون‌ها، بشکه‌ها، صفحات سوپاپ، سر، شفت و غیره می‌شود. همه آب‌بندها، اورینگ‌ها و بلبرینگ‌ها در هر پمپی که موجود است تعویض می‌شوند. پمپ‌ها در ابتدا آزمایش می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

 

 

نوشتهٔ پیشین
مشخصات فنی بیل مکانیکی کوماتسو
نوشتهٔ بعدی
تنظيم فشار پمپ هيدروليک بيل مكانيكی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما