پمپ هیدرولیک کوماتسو

پمپ هیدرولیک کوماتسو یکی از محصولات دارای کیفیت و کارآیی بالای این شرکت‌ تولیدکننده‌ قطعات صنعتی است که در انواع مختلفی تولید می‌شود. پمپ‌های دنده‌ای و پره‌ای از جمله پمپ‌های هیدرولیک پرطرفدار این شرکت است که با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. در ادامه به بیان آنها می‌پردازیم.

پمپ هیدرولیک دنده‌ای از انواع پمپ‌های ساده‌ای هستند که از دندانه‌های خارجی با جابجایی ثابت تشکیل شده‌اند و از نظر اقتصادی خرید آنها به صرفه است. طرز کار پمپ هیدرولیک دنده‌ای بدین شکل است که دندانه‌های دنده، مایع را با فشار وارد چرخ دنده‌ها می‌کند و بخش خروجی را تحت فشار قرار می‌دهد، البته میزان جابجایی پمپ‌ها بین 1 تا 200 میلی‌لیتر برآورد می‌شود.

پمپ هیدرولیک پره‌ای با چرخش پمپ با میزان جابجایی ثابت دارای پره‌هایی است كه با نصب بر روی روتور در داخل یك محفظه حفره مانند می‌چرخد که طول این پره‌ها در هر دستگاه متغیر خواهد بود. طرز کار این نوع پمپ هیدرولیک کوماتسو بدین شکل است که پره‌ها در تماس با محفظه پمپ تحت فشار قرار می‌گیرد تا از برخورد با دیوارها با آن جلوگیری شود.

این پمپ ها برای مصارف صنعتی و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند باعث تبدیل نیروی موتور های احتراقی به انرژی هیدرولیکی هستند. این پمپ ها در انواع مختلفی موجود اند که هر کدام بسته به نوع قدرت خود از دبی و فشار مخصوصی برخوردار هستند. از جمله ی این پمپ ها می توان به پمپ های هیدرولیک ساخته ی شرکت کوماتسو اشاره نمود.

قطعات استوک پمپ‌های کوماتسو به راحتی قابل استفاده می‌باشد.

فراهیدرولیک

آشنایی با طرز کار پمپ هیدرولیک کوماتسو

طرز کار پمپ هیدرولیک کوماتسو بدین شکل است که به عنوان یک منبع پر فشار، انرژی مکانیکی را به انرژی هیدرولیکی تبدیل می‌کند. در این نوع پمپ‌ها، یک چرخ دنده به محور محرک متصل است و چرخ دنده دیگری به عنوان هرزگرد عمل می‌کند. با چرخش محور محرک، دنده‌های چرخ دنده‌ها از یکدیگر دور شده تا یک خلاء نسبی ایجاد شود و روغن با فشار به فاصله‌های خالی بین چرخ دنده‌ها و پوسته تزریق و سپس به سمت خروجی کشانده شود.

به عبارت ساده‌تر، روش کار پمپ هیدرولیک این گونه است که با آغاز به کار یک پمپ هیدرولیک، فشار اتمسفر در ورودی پمپ خلاء ایجاد می‌کند و این فشار از مخزن وارد پمپ شده و منجر به عملکرد سیستم هیدرولیک می‌شود. البته در حال حاضر مدل‌های مختلفی از پمپ هیدرولیک کوماتسو در بازار عرضه شده است که عملکرد هر کدام بستگی به نوع طراحی آنها دارد. با توجه به نقش بسیار مهم پمپ هیدرولیک در صنایع مختلف این محصولات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از کارآیی در سطح بالایی قرار دارند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام موجودی قطعات با تماس بگیرید

021-55447179:تلفن          021-55459348:تلفن

کوماتسو

تعمیر پمپ هیدرولیک کوماتسو

پمپ هیدرولیک یا همان مولد انرژی هیدرولیکی، در مدار ایجاد فشار کرده و سطح انرژی سیال را بالا می برد. اساس کار پمپ های هیدرولیک اعمال نیروی رانش به بسته های سیال محبوس شده در فضای بین پوسته پمپ و تیغه های پمپ می باشد. که با کاهش حجم این بسته ها موجب افزایش فشار جریانی در پمپ می گردد.

پمپ هیدرولیک کوماتسو نمونه ای از این پمپ های هیدرولیک می باشد. در این پمپ ها نیروی محرک توسط موتور های احتراقی یا الکتروموتورها تامین می شود. الکترو موتورها عموما موتور های جریان متناوب هستد. سرعت آنها به 1200 تا 1800 rpm محدود می شود. البته بسته به نوع پمپ این سرعت ها متغییر بوده وگاهی تا 3600 rpm نیز می رسند.

انواع پمپ هیدرولیک کوماتسو

  1. با حجم جابجایی ثابت
  2. با حجم جابجایی غیر ثابت

پمپ هایی که در حجم ثابت قرار دارند تنها عامل افزایش دبی خروجی در آنها، سرعت چرخش شفت است. این دسته از پمپ های هیدرولیک خود به سه نوع تقسیم می شوند:

  • پمپ های چرخ دنده ای: مثل پمپ های گوشواره ای، پیچی، ژیروتوری، چرخ دنده ای داخلی و خارجی
  • پمپ های پره ای: مثل پمپ های پره ای متعادل و نامتعادل
  • پمپ های پیستونی: مثل محوری و شعاعی
  • پمپ هیدرولیک عموما در دسته ی پمپ های دنده ای و پیستونی قرار می گیرد.

شرکت کوماتسو یکی از بزرگترین سازندگان لوازم یدکی کوماتسو و ماشین آلات راهسازی می باشد. از جمله لوازم یدکی لودر، بلدوزر، گریدر، غلطک، بیل مکانیکی و… .

این شرکت در سال 1917 در نزدیکی شهر توکیو ژاپن بنیانگذاری شد. شرکت کوماتسو بعد از شرکت کاترپیلار آمریکا جزء بزرگترین شرکت های جهان در زمینه ی ساخت ماشین آلات راهسازی و معدنی می باشد. و جزء بهترین تولید کنندگان پمپ های هیدرولیک پیستونی و دنده ای در دنیا است

پمپ هیدرولیک کوماتسو نسبت به دبی و فشار موجود در آن طراحی خاص خود را دارا می باشد که فقط در ماشین آلات ساخت خود شرکت کارایی دارند یعنی بر روی ماشین آلات دیگر کشورها کارایی لازم را ندارند. زیرا این پمپ ها فقط توسط شرکت کوماتسو تولید و پخش می گردد. یکی از دلایلی که ماشین آلات این شرکت از فروش بالایی برخودار هستد دقیقا داشتن همین پمپ است.

کوماتسو

پمپ هیدرولیک لیفتراک کوماتسو

قطعات پمپ هیدرولیک کوماتسو در دسته بندی زیر ارائه می‌شود.

پمپ هیدرولیک لیفتراک کوماتسو انرژی که از دستگاه احتراق می گیرد را به انرژی هیدرولیکی تبدیل می کند. این پمپ هیدرولیک توان ورودی را از موتور پمپ هیدرولیک لیفتراک تامین می کند و به عنوان خروجی خود انرژِ هیدرولیکی خارج می نماید. این پمپ به گونه ای عمل می کند که در یک سیستم هیدرولیک ایجاد دبی نماید.

پمپ های لیفتراک خود در انواع مختلفی موجود هستند از جمله: پمپ هیدرولیک لیفتراک سهند، پمپ هیدرولیک لیفتراک تویوتا، پمپ هیدرولیک لیفتراک کوماتسو، پمپ هیدرولیک لیفتراک کلارک و… .

پمپ هیدرولیک لودر کوماتسو

یکی دیگر از نمونه های پمپ ، پمپ هیدرولیک لودر کوماتسو می باشد. این پمپ ها در انواع مختلفی از لودر های کوماتسو به کار میروند از جمله : لودر کوماتسو w90، لودر کوماتسو w120، لودر کوماتسو w420-1، لودر کوماتسو w420-3، پمپ هیدرولیک لودر کوماتسو wa470، لودر کوماتسو w470-3، لودر کوماتسو w600-1 و لودر کوماتسو w600-3.

در هر یک از این نوع لودرهای کوماتسو، پمپ خاص با دارا بودن بی و فشار مورد نیاز هر لودر وجود دارد. مثلا مدل w470-3 در کشور ژاپن ساخته می شود و حجم باک آن 4 متر مکعب است. این لودر کوماتسو سرعت جابجایی معدل 31.5 کیلومتر در ساعت را داراست. 260 اسب بخار قدرت موتور دارد و 6 سیلندری می باشد. ظرفیت مخزن روغن هیدرولیک این لودر کوماتسو 155 لیتر است.

و یا نمونه ی دیگری از این پمپ در لودر مدل w600-3، این لودر کوماتسو 478 اسب بخار قدرت موتور دارد  و حجم باک آن 6.1 متر مکعب است. ظرفیت مخزن سوخت آن برابر با 670 لیتر است و وزن کاری آن 45.18 تن می باشد. عموما از لودر های کوماتسو در صنعت راه سازی استفاده می شود زیرا قدرت تحمل فشار بالا را داشته و انرژی هیدرولیکی بیشتری تولید می کنند.

پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی کوماتسو

پمپ‌ هیدرولیک بیل کوماتسو را برای اطمینان از حرکت نرم دستگاه با صدای کم می‌شناسند. آنها به گونه ای طراحی شده‌اند که به طور مستقیم به عنوان جایگزینی برای بیل‌های آسیب دیده استفاده شوند تا عملکرد عالی بیل مکانیکی را تضمین کنند. قطعات پمپ بیل کوماتسو یکی از مهمترین قطاعت است که پس از ساخت آزمایش می‌شود.

پمپ هیدرولیک بلدوزر کوماتسو

پمپ‌های هیدرولیک بلدوزرهای قدیم دنده ای بود و پمپ‌های هیدرولیک بلدوزرهای جدید پیستونی است. استفاده از پمپ‌های جدید در بلدوزرها کارایی و سرعت آن‌ها را بالا برده است.

فراهیدرولیک

 

جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام موجودی قطعات با تماس بگیرید

021-55447179:تلفن           021-55459348:تلفن

کوماتسو

نکات مهم هنگام انتخاب پمپ هیدرولیک کوماتسو

تعیین مقدار فشار و میزان دبی پمپ دو عامل مهم و اساسی هستند که هنگام انتخاب پمپ هیدرولیک کوماتسو باید به آن توجه کرد. لازم است که بدانید واحد سنجش دبی در پمپ‌های کارتریجی، گالن بر دقیقه و برای پمپ‌های پیستونی و دنده‌ای واحد لیتر بر دقیقه ملاک سنجش است. همچنین واحد سنجش میزان فشار پمپ نیز بار تعیین شده است. از طرفی دیگر، راندمان و عملکرد مکانیکی پمپ هیدرولیک بسته به روش کار آن نیز باید در انتخاب این وسیله صنعتی مورد توجه قرار بگیرد.

بر این اساس پمپ هیدرولیک کوماتسو به عنوان یکی از دستگاه‌های صنعتی پراستفاده‌ باید از کیفیت و کارآیی لازم برخوردار باشد. پس توصیه می‌شود هنگام انتخاب پمپ‌های هیدرولیکی بهترین نوع موجود در بازار را انتخاب کنید تا نیاز شما را برطرف کند.

قیمت پمپ هیدرولیک کوماتسو

گروه فنی مهندسی فرا هیدرولیک با واردات لوازم یدکی و تعمیرات پمپ‌های هیدرولیک کوماتسو آماده ارائه تمامی سیستم هیدرولیک از جمله پمپ هیدرولیک کوماتسو  و انواع شیر های هیدرولیک با قیمت مناسب در این زمینه فغالیت های بسیاری داشته است.

نوشتهٔ پیشین
قیمت پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی کوماتسو
نوشتهٔ بعدی
نکات مهم در مورد خرید بیل مکانیکی دست دوم

6 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما