تعمیر تخصصی بیل مکانیکی کوماتسو

تعمیر تخصصی بیل مکانیکی کوماتسو

پمپ هیدرولیک چیست؟ طرز کار پمپ هیدرولیک

پمپ به‌ عنوان قلب سیستم هیدرولیک، نقش بسیار مؤثری در عملکرد آن دارد.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام فامکو، انواع پمپ هیدرولیک به دو دسته‌ی جابه‌جایی مثبت و جابه‌جایی غیر مثبت تقسیم می‌شوند. پمپ‌های جابه‌جایی مثبت در دسته‌ی پمپ‌های پرکاربرد در صنعت محسوب می‌شوند. در این پمپ‌ها فاصله‌ی بین روتور و استاتور کاملا آب‌بندی شده و امکان بازگشت سیال وجود ندارد.

پمپ‌های جابه‌جایی مثبت هیدرولیک در سه دسته‌ی پرکاربرد زیر تقسیم‌بندی می‌شوند.

تعمیر تخصصی بیل مکانیکی کوماتسو

 

 

 

 گروه فنی مهندسی فرا هیدرولیک با واردات انواع پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی اماده ارائه تمامی سیستم هیدرولیک از جمله پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی و انواع شیر های هیدرولیک در این زمینه فعالیت های بسیاری داشته است در این مجموعه تعمیر تعمیر تخصصی بیل مکانیکی کوماتسو صورت میگیرد.

 

فاکتور اصلی برای انتخاب پمپ هیدرولیک چیست؟

 

دو فاکتور اصلی برای انتخاب پمپ‌های هیدرولیک تعیین فشار و دبی پمپ هست. دبی در پمپ‌های کارتریجی با واحد گالن بر دقیقه و برای دو دسته‌ی دیگر (پیستونی و دنده‌ای) با واحد لیتر بر دقیقه معین می‌شود. فشار نیز دارای واحد بار هست.

پمپ هیدرولیک دنده‌ای چیست؟

پمپ هیدرولیک دنده‌ای موجود در هایپر صنعت فامکو در دو دسته‌ی اصلی چرخ‌دنده داخلی و چرخ‌دنده خارجی موجود هست تعمیر تخصصی بیل مکانیکی کوماتسو

۱. پمپ‌های چرخ‌دنده خارجی

در پمپ‌های دنده خارجی، دو چرخ‌دنده با یکدیگر درگیر هستند که یکی محرک و دیگری متحرک است، به‌این‌ترتیب که شفت چرخ‌دنده محرک به الکتروموتور یا موتور احتراق داخلی متصل است و با چرخش خود، چرخ‌دنده دیگر را نیز به حرکت درمی‌آورد. مزیت این سری از پمپ‌ها قیمت ارزان آن‌ها نسبت به فشاری کاریشان (فشاری حدود ۱۷۰ تا ۳۰۰ بار) است.

۲. پمپ چرخ‌دنده داخلی

این پمپ‌ها به‌عنوان پمپ‌های ماه و ستاره‌ای نیز شناخته می‌شوند، چرخ‌دنده داخلی این پمپ به الکتروموتور متصل بوده و قطعه هلالی شکل ثابت است. مشکل اصلی این پمپ‌ها در این است که به دلیل عدم آب‌بندی بین دندانه‌ها و قطعه‌ی هلالی شکل، احتمال نشتی آن‌ها افزایش می‌یابد.

مزیت این پمپ‌ها صدای بسیار اندک آن‌ها نسبت به سایر انواع پمپ‌های هیدرولیک است.

گروه فنی مهندسی فرا هیدرولیک با واردات انواع پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی اماده ارائه تمامی سیستم هیدرولیک از جمله پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی و انواع شیر های هیدرولیک در این زمینه فغالیت های بسیاری داشته است در این مجموعه تعمیر پمپ هیدرولیک صورت میگیرد و شما عزیزان اگر به مشکلی در سیستم هیدرولیک دستگاه خود بر خوردید میتوانید با این مجموعه  تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.برای خرید و یا تعمیر انواع پمپ هیدرولیک بیل مکانیکی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

پمپ هیدرولیک پیستونی چیست؟

این نوع پمپ‌ها در دو دسته‌ی پیستونی شعاعی و پیستونی محوری وجود دارند. پمپ‌های هیدرولیک پیستونی نسبت به سایر انواع پمپ‌های هیدرولیک فشارهای بیشتری را تحمل می‌کنند.

پمپ‌های پیستونی شعاعی ازلحاظ ظاهر بسیار شبیه پمپ‌های کارتریجی هستند با این تفاوت که ازلحاظ قطعات و مکانیزم عملکرد، متفاوت می‌باشند. مزیت پمپ‌های پیستونی شعاعی کاربرد در سرعت‌های بالا است و با توجه به آببندی مناسبشان، قابلیت کار در فشار بالا (حدود ۱۰۰۰ بار) را دارند. این پمپ‌ها معروف به پمپ‌های دبی متغیر هستند.

حرکت در پمپ‌های پیستونی محوری، به‌صورت شعاعی نیست، بلکه تعدادی پیستون به صفحهی زاویه‌داری متصل هستند و در این صفحه از مرکز خود به یک روتور متصل است که توسط الکتروموتور به چرخش در می آید. این صفحه در دو حالت زاویه‌دار و قائم می‌تواند قرار گیرد. دبی در این دسته از پمپ‌ها به کمک تغییر زاویه‌ی صفحه تغییر می‌کند، به‌ این‌ ترتیب که افزایش زاویه منجر به افزایش دبی خروجی می‌شود.

نوشتهٔ پیشین
مشکلات و عیوب رایج بیل کوماتسو
نوشتهٔ بعدی
تعمیر انواع پمپ هیدرولیک کوماتسو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما