تعمیر لیفتراک

یکی از پرکاربردترین وسایل برای جا به جایی اجسام سنگین، لیفتراک می باشد. اولین بار در اوایل قرن بیستم، نخستین لیفتراک توسط شرکت کلارک اختراع و روانه بازار شد.
این دستگاه ها نیز مانند بسیاری از ماشین آلات و ابزارهای دیگر، به مرور زمان دچار افت کارایی و عملکرد میشوند. بنابراین صاحبان این وسایل باید به فکر سرویس و تعمیر آنها باشند. در ادامه این مطلب از فراهیدرولیک به بررسی تعمیرات تخصصی لیفتراک می پردازیم.

تعمیرات لیفتراک

لیفتراک وسیله ایست که دو شاخک در جلو آن بوده و برای جا به‌ جایی و همچنین بالا و پایین بردن وسایل از آن استفاده می شود. در این نوع وسیله، شاخک ها به شکل های گوناگونی تولید می شوند.

تعمیرات غیر استاندارد این ماشین ها توسط تعمیرکاران نابلد و غیر متخصص که شناخت بسیار کمی از کارکرد و عملکرد لیفتراک ها دارند، باعث شده تا بسیاری از عملکردهای این دستگاه ها بعد از مدت کوتاهی مختل شده و یا به طور کلی از رده خارج شوند.
با توجه به تجربیات مطرح شده توسط بسیاری از تعمیرکاران، 2 نکته در خصوص تعمیر این دستگاه حائز اهمیت میباشد:

1- دانش انجام کار

2- لوازم و قطعات مورد استفاده

تعمیرکار لیفتراک

یک تعمیرکار حرفه ای و کاربلد، باید شناخت کاملی از نحوه عملکرد و کارکرد قسمت های مختلف لیفتراک داشته باشد. همچنین سرعت تشخیص مشکل و به دنبال آن، تعمیر لیفتراک باید سریع بوده و در زمان کوتاهی انجام گیرد.( منظور از زمان کوتاه، زمانی است که به صورت استاندارد برای تعمیر یک لیفتراک، بر اساس نوع مشکل آن در نظر گرفته میشود)
همچنین، تعمیر صورت گرفته بر روی دستگاه باید به گونه ای باشد که عملکرد دستگاه پس از مدت کوتاهی مختل نشود و دستگاه همواره به درستی فعالیت کند.

تعمیر انواع لیفتراک

لیفتراک ها انواع و اقسام مختلفی دارند، بنابراین تعمیر لیفتراک در مدل های مختلف، به شکل های متفاوتی صورت میگیرد. هم چنین قطعات به کار رفته در لیفتراک برندهای مختلف نیز با هم تفاوت دارد؛ بنابراین شخص تعمیر کار باید این تفاوت ها را در نظر گرفته و متناسب با نوع لیفتراک اقدام به تعمیر آن کند. تعمیر لیفتراک برقی، تعمیر لیفتراک دستی و تعمیر لیفتراک کوماتسو از جمله تعمیراتی است که امروزه تعمیرکاران لیفتراک انجام می دهند.

سرویس لیفتراک

عده ای از افراد تا زمانی که لیفتراک آنها دچار مشکل و خرابی نشود، به تعمیرگاه مراجعه نمی کنند. در واقع افراد با این کار به صورت ناخواسته سبب افزایش هزینه تعمیرات در آینده می شوند.
لیفتراک ها نیز مانند بسیاری از ماشین آلات صنعتی، به سرویس های دوره ای نیاز دارند. اگر کارفرمایان و صاحبان لیفتراک سرویس های دوره را به صورت منظم و به موقع انجام دهند، هزینه تعمیر لیفتراک در آینده به طرز چشمگیری کاهش می یابد. از آنجا که هزینه سرویس لیفتراک، نسبت به تعمیر آن کمتر است، پیشنهاد میکنیم که حتما از سرویس های دوره ای غافل نشوید.

سخن پایانی

همان طور که در قسمت های بالاتر عنوان کردیم، تعمیر لیفتراک به عنوان یک کار تخصصی، نیازمند دانش، تجربه و مهارت کافی می باشد؛ بنابراین برای انجام تعمیرات و سرویس های دوره ای به هرکسی اعتماد نکنید. با کمی جستجو در اینترنت، و همچنین کمی پرس و جو در بین هم صنفان خود، میتوانید بهترین تعمیرکار لیفتراک را شناسایی کرده و از خدمات آن بهره مند شوید.
ما نیز در فراهیدرولیک، مرکز تخصصی تعمیر ماشین آلات راهسازی، آماده ارائه خدماتی نظیر، تعمیر بیل مکانیکی کوماتسو، تعمیر پمپ کوماتسو و… به شما عزیزان هستیم.

نوشتهٔ پیشین
پمپ گازوئیل یا پمپ انژکتور چیست
نوشتهٔ بعدی
انژکتور چیست و چه وظیفه ای دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس با ما