راهنمای خرید بیل مکانیکی

هنگام خرید بیل مکانیکی باید نکاتی را در نظر بگیرید تا بتوانید یک خرید آگاهانه داشته باشید، در غیر این صورت ممکن است خیلی زود به یک تعمیرکار بیل مکانیکی احتیاج پیدا کنید. در زیر چندین سؤال وجود دارد که باید هنگام خرید بیل مکانیکی از خود بپرسید و همچنین توصیه هایی برای خرید بیل مکانیکی آمده است.با ما همراه باشید تا بتوانیم اطلاعات مورد نیاز را با شما به اشتراک بگذاریم.

سوالاتی که باید هنگام خرید بیل مکانیکی از خود بپرسید

برای چه کاری به بیل مکانیکی نیاز دارید؟ ‏

بیل مکانیکی در سه اندازه (0-7 تن)، استاندارد (7-44 تن) و بزرگ (45-80 تن) گروه بندی می شود، قبل از خرید بیل مکانیکی، مشخصات مورد نیاز کار را بدانید؛ زیرا این به شما کمک می کند اندازه بیل مکانیکی مورد نیاز خود را تعیین کنید.
همچنین باید از قبل در نظر بگیرید که آیا به اتصالات پشتیبانی مانند کوپلر، چاک دهنده و چکش نیاز دارید یا خیر، این موارد می تواند راهنمای خرید بیل مکانیکی برای شما باشد.

آیا تریلر دارید؟ ‏

علاوه بر اطمینان از داشتن یک تریلر مجهز به بیل مکانیکی، باید مطمئن شوید که رانندگان شما دارای گواهینامه هستند و همچنین تریلر شما می تواند با موفقیت به محل کار شما، مانور دهد.
به عنوان مثال، برخی از جاده ها و پل ها ممکن است اجازه حمل بارهای بزرگ را ندهند، علاوه بر این، تمامی این موارد هزینه‌ های اضافه‌ ای هستند که باید هنگام بودجه‌ بندی برای خرید خود در نظر بگیرید. ‏

وزن کاری بیل مکانیکی چه اندازه است؟

وزن کاری بیل مکانیکی تاثیر بسزایی در انتخاب صحیح و مناسب یک دستگاه جهت عملیاتی است که پیش رو دارید.

نوع و مدل موتور بیل مکانیکی کدام مدل است؟

چندین شرکت تولید کننده معروف موتور های بیل مکانیکی وجود دارد، برای انتخاب مناسب ترین آنها باید مشاوره خرید بیل مکانیکی را دریافت کنید.
انتخاب یک بیل مکانیکی که دارای یک موتور قدرتمند و شناخته شده است؛ علاوه بر اینکه موجب مطمئن بودن از عملکرد آن میشود بدون شک تأمین مایحتاج و تأمین قطعات آن و همچنین تضمین خدمات پس از فروش نیز آسان تر است.

نوع چرخ بیل مکانیکی کدام است؟

اینکه دستگاه دارای چرخ زنجیری یا چرخ لاستیکی است قطعا بر قیمت خرید آن تاثیر می گذارد، به این دلیل که اغلب انواع چرخ زنجیری مدل های بزرگتری از بیل مکانیکی هستند، در نتیجه قیمت بیل مکانیکی با چرخ زنجیری بیشتر از چرخ لاستیکی است.

نکاتی که قبل از خرید بیل مکانیکی باید بررسی کنید

در دنیای واقعی، حتی معتبرترین و صادق ترین فروشندگان تجهیزات ساختمانی نیز گاهی اوقات ممکن است اشتباه کنند و از یک نقص بزرگ چشم پوشی کنند.
چه یک بیل مکانیکی جدید بخرید یا یک بیل مکانیکی دست دوم، بسیار مهم است که قبل از بستن قرارداد خرید، یک بازرسی کامل و دقیق انجام دهید، تا این بررسی ها راهنمای خرید بیل مکانیکی شما باشد.
در اینجا ما به چند نکته اشاره کرده ایم که راهنمای جامع خرید بیل مکانیکی می باشد، این نکات به شرح زیر است:

1 – حلقه های چرخشی شکسته نباشد:

حلقه‌ های چرخشی از گران‌ترین اقلام برای تعویض یا تعمیر هستند؛ بنابراین مهم است که قبل از خرید بیل مکانیکی، مطمئن شوید که حلقه چرخش در بیل مکانیکی شما آسیب ندیده است.
این امر به ویژه در صورت خرید یک بیل مکانیکی کار کرده مهم است؛ زیرا تعمیر و نگهداری ضعیف دستگاه مانند روغن کاری ناکافی یا بارگذاری بیش از حد می تواند منجر به شکست زودهنگام حلقه شود. ‏
در طول بازرسی، مطمئن شوید که:
محفظه را تا یک چهارم دور بچرخانید و هرگونه بازی یا حرکت را بررسی کنید. ‏

2 – اتصالات شل را در بوم، چوب و سطل بررسی کنید:

پین‌ ها و یاتاقان‌ ها باید محکم باشند، مخصوصاً در نقاط اتصال بیل مکانیکی و سطل، بررسی این موضوع بسیار مهم است؛ زیرا هر گونه شلی یا حرکت در نقاط اتصال بیل مکانیکی می تواند بر دقت دستگاه تأثیر بگذارد. ‏

3 – ترک ها و خمیدگی ها را بررسی کنید:

وجود ترک یا فرورفتگی در بیل مکانیکی به خصوص در مناطق زیر را بررسی کنید:
• بوم و چوب: وجود ترک در جوش های نقطه اتصال بین بوم و چوب و همچنین چوب و سطل را بررسی کنید؛ اگر ترک هایی را مشاهده کردید، بدانید که این می تواند نشانه این باشد که بوم یا چوب باید تعویض شود. ‏
• زیرشاخه: به هر گونه فرورفتگی یا آسیب در قسمت زیرین بیل مکانیکی توجه کنید؛ زیرا احتمال دارد به این معنی باشد که دستگاه مطابق توصیه شده استفاده نشده است.
ممکن است اپراتور بی احتیاطی کرده باشد یا ماشین دچار حادثه شده باشد، در هر صورت، این می تواند نشانه ای از آسیب داخلی باشد. ‏

4- از نظرنشتی دستگاه را بررسی کنید:

محفظه پمپ هیدرولیک را از نظر نشتی بررسی کنید، این باید شامل بازرسی شیلنگ ها، سیلندر ها و خطوط باشد. ‏

5 – دندان های سطلی را از نظر اسکالوپ بررسی کنید:

اسکالوپینگ (ساییدگی که بین دندانه های سطل، به شکل نیمه ماه رخ می دهد) نشان می دهد که بیل مکانیکی دارای نیروی برش کاهش یافته است، در حالی که این معمولاً در طول زمان اتفاق می‌افتد و لزوماً به این معنی نیست که سطل باید تعویض شود، هنگام ارزیابی ارزش کلی دستگاه باید در نظر گرفت. ‏

سخن پایانی

بیل مکانیکی دارای کاربردهای زیادی است، این دستگاه می تواند در حفاری های ساده بخصوص حفاری کانال ها و همچنین انواع گود برداری و خاک برداری و غیره مورد استفاده قرار گیرد.
شما باید یک راهنمای خرید بیل مکانیکی را در نظر داشته باشید تا بتوانید بیل مکانیکی سالم و با عملکرد عالی و مناسب کار خود را پیدا کنید. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد راهنمای خرید بیل مکانیکی با کارشناسان ما در مجموعه فراهیدرولیک تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

تماس با ما