عمر زیربندی ماشین ‌آلات راهسازی

بدون دیدگاه

عمر زیربندی ماشین ‌آلات راهسازی

تمامی قطعات و قسمت‌هایی از ماشین‌آلات راهسازی که با زمین در تماس هستند، زیربندی نام دارند. برای مثال محرک و گرداننده در زمان کار با اصطکاک زیادی مواجه هستند به همین علت جزو زیربندی ماشین‌آلات راهسازی می‌باشند. واضح است که این قطعات در زیر قطعات مصرفی دستگاه قرار دارند و پس از گذشت مدتی خراب می‌شوند چراکه در هنگام کار فشار بسیار زیادی را تحمل می‌کنند. در صورت خراب شدن این قطعات باید سریعاً آن‌ها را تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض کرد. شرکت‌ها و برندهای زیادی در سراسر جهان در زمینه تولید انواع قطعات زیربندی ماشین‌آلات راهسازی فعالیت دارد که شما می‌توانید بهترین قطعات را از مجموعه فراهیدرولیک خریداری نمایید.

قیمت این قطعات به برند سازنده، نوع قطعه مصرفی، کیفیت قطعه بستگی دارد و هرچقدر کیفیت و دوام قطعه بالاتر باشد باید هزینه بیشتری را برای خرید آن پرداخت نمایید. استفاده از ماشین‌آلات راهسازی در زمین‌های ناهموار مانند سنگ لاخی، صدمات بیشتری را به قطعات دستگاه وارد می‌کند و درنتیجه عمر و دوام آن بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. در ادامه این مقاله درباره عمر زیربندی ماشین ‌آلات راهسازی با شما صحبت خواهیم کرد.

عمر سیستم زیربندی

قطعات زیربندی ماشین‌آلات راهسازی در هنگام کار با اصطکاک بسیار زیادی مواجه هستند و ممکن است دیر یا زود عملکرد برخی از این قطعات با مشکل جدی مواجه شود. واضح است که اگر از قطعات باکیفیت‌ و بادوامی استفاده شود طول عمر سیستم زیربندی افزایش پیدا می‌کند در حالی که برخی از افراد پس از خراب شدن این قطعات به فکر جایگزین کردن قطعاتی بی‌کیفیت و ارزان قیمت هستند. با خرید محصولات ارزان قیمت فقط به دستگاه خود آسیب‌های بیشتری وارد می‌کنید و باید دوباره پس از گذشت مدت زمان کوتاهی دوباره همین قطعات را تهیه نمایید.

 عوامل تاثیرگذار بر عمر زیربندی ماشین‌ آلات راهسازی

به طور کلی می‌توان عوامل تاثیرگذار بر عمر زیربندی ماشین ‌آلات راهسازی را به سه دسته تقسیم‌بندی کرد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

اولین دسته متغیرهای قابل کنترل هستند یعنی افراد می‌توانند کشش زنجیر، عرض کفشک و… را تنظیم نمایند. از اپراتور و یا پرسنل نمایندگی بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد.

متغیرهای غیرقابل کنترل در محیط کار به وجود خواهند آمد و باید گفت که این عوامل به طور کامل به محیط کاری وابسته هستند. ضربه، پوشش، ساییدگی، نوع زمین، رطوبت از جمله عواملی است که در دسته متغیرهای غیرقابل کنترل قرار گرفته‌اند.

متغیرهای نسبتاً قابل کنترل آخرین گروه دسته‌بندی متغیرها هستند که باید گفت این متغیرها توسط اپراتور کنترل می‌شوند. برای مثال اپراتور می‌تواند برخی از اتفاقات پیش آمده را تاحدودی کنترل کند.

در نظر داشته باشید فردی که قصد سرویس ماشین شما را دارد باید دانش و مهارت کافی را درباره متغیرهای ذکر شده داشته باشد تا بتواند با شناسانی آن‌ها، مشکل را برطرف نماید. بسیار پیش آمده است که فرد خود به تنهایی به تعویض قطعات زیربندی ماشین‌آلات راهسازی اقدام نموده است که باید گفت چنین کاری کاملا اشتباه می‌باشد. تعمیر و یا تعویض هرکدام از قطعات زیربندی به دانش و مهارت زیادی نیاز دارد و همچنین باید بهترین قطعات را از مراکز معتبر خریداری نمایید.

 به شما توصیه می‌کنیم که از دستکاری کردن و تعمیر ماشین‌آلات راهسازی خود جدا خودداری نمایید تا هیچ آسیبی به قطعات اصلی دستگاه وارد نشود. قطعات زیربندی هر کدام از ماشین‌آلات با یکدیگر متفاوت است پس هنگام تهیه قطعات به نوع دستگاه خود توجه داشته باشید. اگر به دنبال یک مجموعه متخصص و مجرب برای تعمیر قطعات مختلف انواع ماشین‌آلات راهسازی هستید به سایت فراهیدرولیک مراجعه نمایید. تمامی افراد این مجموعه دانش و مهارت کافی برای تعمیر و تعویض قطعات یدکی ماشین‌آلات راهسازی را دارا می‌باشند کافی است که به آن‌ها اعتماد کنید تا در کمترین زمان ممکن دستگاه خود را کاملا سالم تحویل بگیرید.

فراهیدرولیک، انتخابی مطمئن

در این مقاله درباره عمر زیربندی ماشین‌ آلات راهسازی با شما عزیزان صحبت کردیم. خراب شدن این قطعات امری کاملا طبیعی است چراکه این ماشین‌آلات برروی زمین‌های ناهمواری حرکت می‌کنند که باعث آسیب دیدن این قطعات خواهند شد. اگر قصد خرید بهترین لوازم و قطعات ماشین‌آلات راهسازی را دارید بهتر است سری به سایت فراهیدرولیک بزنید. در این سایت انواع قطعات زیربندی ماشین‌آلات وجود دارد که شما می‌توانید با کمترین قیمت آن‌ها را خریداری نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

نوشتهٔ پیشین
نکات مهم در سرویس و نگهداری بیل مکانیکی
نوشتهٔ بعدی
خراب شدن سوزن بیل مکانیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما