مشخصات فنی بیل مکانیکی کوماتسو

مشخصات فنی بیل مکانیکی کوماتسو

بیل مکانیکی یک ماشین ساختمانی بزرگ با موتور دیزلی است که برای کندن زمین با سطل خود برای ایجاد تراشه‌ها، سوراخ‌ها و پایه‌ها ساخته شده است.

اما بیل مکانیکی صرفا برای یک کار ساخته نشده است، با تعویض سطل با یک ضمیمه دیگر، این قطعه از تجهیزات حفاری همچنین می‌تواند پاک‌سازی، بارگیری و تخلیه، درجه‌بندی یک محل کار و سایر کارهای سنگین را انجام دهد.

به طور معمول این ماشین‌ها کنترل از راه دور می‌شوند، اما برخی از مدل‌ها این چنین نیست. در گذشته، بیل مکانیکی برای قدرت حفاری خود به کابل یا سیم طناب نیاز داشت. اما امروزه آنها به سیستم های هیدرولیک متکی هستند که آنها را متحرک تر و کارکرد آنها را آسان تر می‌کند.

بیل مکانیکی هیدرولیک از دو بخش اصلی زیرین و خانه تشکیل شده است که روی یک سکوی دوار قرار دارد. این خانه شامل کابین، وزنه تعادلی که نیروی حفاری را جبران می‌کند، موتور، بوم، بازوی حفاری (معروف به چوب) و سطل است.

کوماتسو ماشین‌های خود را با بیل‌های کوچک تا 11339 کیلوگرم، بیل‌های متوسط ​​بین 11340 تا 31751 کیلوگرم و بیل‌های بزرگ بین 31752 تا 117934 کیلوگرم دسته بندی می‌کند.

انواع بیل مکانیکی

بیل مکانیکی برای انجام انواع مختلفی از مشاغل طراحی شده است و در اندازه‌های مختلف تولید می‌شود. طبق تعریف انجمن سازندگان تجهیزات و مشخصات فنی بیل مکانیکی کوماتسو  سه دسته اصلی وجود دارد:

نوع اول بیل‌های استاندارد بین 10000 تا 90718 کیلوگرم وزن دارند. دو نمونه در این دسته بیل مکانیکی 19504 تا 22679 کیلوگرم و بیل مکانیکی 13607 تا 15875 کیلوگرم هستند. آن‌ها برای خاکبرداری‌های فله و کاربردهای بلند کردن سنگین بهترین هستند.

این دسته وسیع ترین طیف بیل مکانیکی موجود در بازار امروز را نشان می‌دهد. بیشترین حجم ماشین آلات فروخته شده در صنعت بین 19 تا 24 متریک تن و 33-40 متریک تن است.

نوع دوم بیل های ام آی دی آی یا میدی بین 5999 تا 10000 کیلوگرم وزن دارند. از این‌ها می‌توان زمانی استفاده کرد که یک محل کار در یک منطقه محدود است اما کار به چیزی قوی‌تر از مینی بیل مکانیکی نیاز دارد.

میدی یا بیل مکانیکی با اندازه متوسط، درصد زیادی از کل حجم صنعت خود را به ساخت و ساز ساختمان، تاسیسات، جاده ها و پل ها و محوطه سازی می‌فروشند.

ماشین‌ها در این کلاس اندازه قابلیت‌های حفاری و بلند کردن را بیشتر مطابق با همتایان خود در اندازه کامل ارائه می‌دهند، اما همچنان به اندازه کافی مینی هستند که مزایایی را در حمل و نقل و دسترسی به محل کار فراهم می‌کنند.

نوع سوم مینی بیل مکانیکی کمتر از 5999 کیلوگرم وزن دارد. این ماشین‌های همه کاره دارای چرخ‌های کوچکی هستند که آن‌ها را برای فعالیت‌هایی مانند حفر سنگر، ​​برداشتن کنده‌ها و پروژه‌های تخریب جزئی زمانی که فضای محل کار تنگ است ایده‌آل می‌کند.

مینی‌ها صرف نظر از اینکه سازنده آن‌ها را چه می‌نامد، اینها بیل مکانیکی‌های کوچکی هستند که وارد مکان‌های تنگ می‌شوند. مزیت این دسته این است که کامیون های کلاس 1 و 2 خاص می توانند بیل مکانیکی فشرده (و سایر تجهیزات ساختمانی با اندازه مشابه) را بدون نیاز به راننده برای داشتن گواهینامه رانندگی تجاری (CDL) حمل کنند.

در قلمرو بیل مکانیکی مینی، آنهایی که از 3 تا 4 تن متغیر هستند، محبوب‌ترین هستند هزاران واحد را در ساخت و ساز ساختمان، تاسیسات و تجارت می‌فروشند. این مدل‌ها بسیار پرکاربرد هستند، کارهای ساختمانی، تعمیرات زیربنایی فاضلاب، نصب خط آب و تعمیر پایه را انجام می‌دهند که ممکن است به اندازه یک بیل مکانیکی معمولی نیاز نداشته باشد، اما در مقایسه با انجام کار با دست، ساعت‌های بی‌شماری از کار را صرفه جویی می‌کنند.

انجمن سازندگان تجهیزات (AEM) بیل مکانیکی‌های خزنده را به سه دسته اندازه کلی تقسیم می کند: مینی یا فشرده، متوسط ​​و استاندارد/اندازه کامل. دسته چهارمی وجود دارد که به بیل مکانیکی‌های خزنده سنگین (90 تن و بیشتر) اختصاص دارد، اما این محدوده سالانه تعداد بسیار محدودی از واحدها را به صنعت ساخت و ساز تجاری می‌فروشد. دسته پنجم، بیل‌های لاستیکی، پوشش داده نخواهد شد.

انتخاب بیل مکانیکی

پیمانکاران هنگام انتخاب بیل مکانیکی برای پروژه‌های خود علاوه بر اندازه و مشخصات فنی بیل مکانیکی کوماتسو باید چندین فاکتور را در نظر بگیرند.

عمق حفاری مورد نیاز چقدر است؟ به عبارت دیگر، سطل تا کجا باید بتواند به زمین برسد؟

چه ارتفاعی نیاز دارید؟ بازو و سطل چقدر باید به سمت بالا و بیرون کشیده شوند تا مواد را در جایی که می‌خواهید قرار دهید؟

چه ظرفیت سطلی نیاز دارید؟ هرچه ظرفیت بزرگتر باشد، کار سریعتر انجام می شود، اما اگر کار دقیقی مورد نیاز باشد، یک سطل کوچکتر کنترل بیشتری را فراهم می‌کند.

مشخصات فنی بیل مکانیکی کوماتسو (مشخصات سطل بیل مکانیکی)

سطل بیل مکانیکی 1.1 تا 7 متر مکعب، بیل مکانیکی 1 تن تا 90 تن، ظرفیت: 0.15 Cum تا 7 Cum.

نکات در مورد اندازه بیل مکانیکی

مشخصات فنی بیل مکانیکی کوماتسو

حمل و نقل و دسترسی را در نظر بگیرید: ممکن است خرید یک بیل مکانیکی با قدرت بالا و ظرفیت زیاد وسوسه انگیز باشد اما شرکت شما در حال حاضر چه نوع نیازی دارد؟ آیا رانندگان شما دارای گواهینامه‌های مناسب برای حمل ماشین های سنگین تر هستند؟ آیا محل کار شما به طور منظم در جاده‌های با وزن محدود است یا از شما می‌خواهد که از پل‌های با وزن محدود عبور کنید؟ اندازه مناسب بیل مکانیکی مطابق با کاربرد و جغرافیای شما همراه است.

خیلی کوچک نباشد: بیل مکانیکی ممکن است اندازه مناسبی برای کار امروزتان باشد ، اما فردا کجا می‌خواهید بروید؟ ولی اگر یک بیل مکانیکی خیلی کوچک بخرید ممکن است در آینده نیاز به اجاره یا خرید تجهیزات اضافی داشته باشید. در نظر بگیرید که می‌خواهید کسب‌وکارتان در 5 تا 10 سال آینده به کجا برسد و چگونه ممکن است به آنجا برسید.

عمق حفاری: هدف اصلی هر بیل مکانیکی حفاری است با درک کامل از مشاغل رایج و عمقی که باید به آن برسید، وارد فرآیند خرید شوید. به خاطر داشته باشید که ممکن است یک بازوی بلندتر یا حتی یک بیل مکانیکی بلندتر انتخاب کنید، بنابراین اگر نیروهای برش و ظرفیت بالابر نیازهای شما را برآورده می‌کند، همیشه نیازی به افزایش اندازه برای بدست آوردن عمق ندارید.

ظرفیت بالابری: امروزه یک بیل مکانیکی به عنوان جابجایی مواد در بسیاری از کارگاه‌ها عمل می کند و اغلب کار ماشین‌های متعددی را انجام می‌دهد. این یک ابزار ارزشمند برای بلند کردن و قرار دادن مواد است.

ظرفیت سطل: دانستن اندازه بهینه سطل برای برنامه شما مهم است همچنین مهم است که اندازه‌های مختلف سطل را در اختیار داشته باشید.

کوپلرها: به گزینه‌های کوپلر دستگاه نگاهی دقیق بیندازید، زیرا این امر به تعیین دامنه پیوست‌هایی که می‌توانید بر روی دستگاه ببندید کمک زیادی می‌کند.

به صورت هیدرولیکی فکر کنید: نیازهای پیوست خود و جریانات هیدرولیکی مورد نیاز برای کارکرد همه پیوست ها را بدانید. این به اندازه فیزیکی دستگاه نیست، بلکه مربوط به قدرتی است که دستگاه قادر است برای اجرای پیوست ها تولید کند. بیل مکانیکی بهترین ابزار چند منظوره است که با اتصالات مناسب تجهیز شود شیر، چنگال، آهنربا و متراکم کننده.  تجهیز دستگاه به هیدرولیک مناسب این انعطاف را به شما می‌دهد.

درک وزن‌های متعادل: تولیدکنندگان مختلف ترکیب‌های مختلفی از وزنه‌های متعادل را ارائه می‌کنند برخی از قبل در دستگاه مشخص شده‌اند. اما این وزن اضافه می‌تواند ظرفیت‌های بلند کردن و عملیاتی را نیز افزایش دهد.

فناوری پیشرفته: اضافه کردن کنترل ماشین به یک بیل مکانیکی می‌تواند آن را کارآمدتر و سازنده‌تر کند (در کاربردهای مناسب). این ممکن است در واقع به مالک احتمالی این امکان را بدهد که با یک ماشین کوچکتر کارآمدتر باشد، در مقایسه با خرید ماشین بزرگتر برای حجم عظیم خاکبرداری.

برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی مشخصات فنی بیل مکانیکی کوماتسو پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید.

نوشتهٔ پیشین
بررسی بیل مکانیکی کوماتسو و کاترپیلار
نوشتهٔ بعدی
چک لیست روزانه بیل مکانیکی

4 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما