نکات مهم در مورد خرید بیل مکانیکی دست دوم

7 نکته مهم که باید قبل از خرید بیل مکانیکی دست دوم بدانید. اگر قصد دارید مکررا از بیل مکانیکی استفاده کنید، خرید یک بیل مکانیکی می‌تواند استفاده موثرتری از پول نسبت به اجاره یک بیل مکانیکی برای هر پروژه باشد. بیل مکانیکی‌ها قیمت بسیار بالایی دارند. بنابراین در بسیاری از موارد خرید بیل مکانیکی دست دوم منطقی‌تر است. با این حال، مانند تمام خریدهای دست دوم، باید مراقب نشانه‌هایی باشید که نشان می‌دهند تجهیزات بیش از کارکردی که برای شما دارند، مشکل ایجاد خواهند کرد. هنگام بررسی، این راهنمای خرید بیل مکانیکی دست دوم را مطالعه نمایید تا به موارد کلیدی ذکر شده توجه لازم را داشته باشید.

موارد مورد بررسی در خرید بیل مکانیکی دست دوم

موارد گفته شده در زیر، نکات مهم برای خرید بیل مکانیکی دست دوم هستند که هنگام انتخاب به کمک شما می‌آیند.

1. موتوری که هنگام روشن شدن دود زیادی ایجاد می‌کند
به ندرت پیش‌ می‌آید که موتور بیل مکانیکی دود کند. اما موتورهایی که دود زیادی ایجاد می‌کنند نگران‌کننده هستند. تعویض یا تعمیر موتوری که از کار افتاده می‌تواند بیشتر از خرید یک بیل مکانیکی جدید هزینه داشته باشد. همچنین مهم است که تمام عملکرد دستگاه و هر سرعت را آزمایش کنید تا ببینید آیا در هر نقطه‌ای از فشار وارد شده به بیل مکانیکی باعث دود گرفتن موتور می‌شود یا خیر.

2. ترک و فرورفتگی
بیل مکانیکی در شرایط سخت و پر استرس کار می‌کند. بنابراین یکپارچگی تجهیزات بسیار مهم است. ترک یا فرورفتگی بر روی هر یک از عناصر باربر یک بیل مکانیکی (مانند بوم، چوب یا سطل) می‌تواند نشانه‌ای باشد که یکپارچگی ساختاری دستگاه به خطر افتاده است و این به نوبه خود می‌تواند به این معنی باشد که تجهیزات نیاز به تعویض دارند. به جوش‌های نقطه اتصال کلید توجه ویژه‌ای داشته باشید. این موارد اغلب همان‌هایی هستند که در ابتدا آسیب به سازه را نشان می‌دهند.

3. نشتی در هیدرولیک
اطمینان حاصل کنید که تمام سیلندرها، شیلنگ ها و خطوط را از نظر نشتی و همچنین پمپ هیدرولیک به طور کامل بررسی کرده اید. اگر نشتی وجود داشته باشد، لزوماً نشانه ای از یک دستگاه معیوب نیست. هیدرولیک ها به مرور زمان فرسوده می شوند و نیاز به تعمیر و نگهداری و تعویض دارند و پس از آن به خوبی به کار خود ادامه می دهند. اما اگر نشتی وجود داشته باشد، باید زودتر تعمیر شود.

4. اعتبار ساعت‌سنج را تایید کنید
بسیار مهم است که از ساعت‌های بیل مکانیکی به درستی استفاده شود، بنابراین قبل از خرید بیل مکانیکی، حتما ساعت‌سنج را بررسی کنید. متأسفانه ساعت‌سنج‌ها ضد دستکاری نیستند، اما اگر سؤالی در مورد اعتبار‌سنج وجود دارد، می‌توانید پدال‌های کنترل را نیز بررسی کنید. اگر میزان سایش زیاد روی پدال‌ها وجود داشته باشد، به احتمال زیاد ساعت‌سنج یا غیرفعال است یا دستکاری شده است. اگر تماس با مالک قبلی یک گزینه است، پس سعی کنید اطلاعات دقیقی از تعداد دفعات استفاده، نوع پروژه‌ها و قدمت آن بدست آورید.

5. لاستیک‌ها و رینگ‌ها
به عنوان یک اولویت ایمنی، تایرهای بیل مکانیکی باید بسیار دقیق بررسی شوند. علائمی که نشان می‌دهد تایرهای بیل مکانیکی ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند عبارتند از:

  • ترک در لاستیک : اگر لاستیک‌ها ترک خورده باشند، به این معنی است که لاستیک در معرض گرما، سایش و پارگی قرار گرفته است و به طور بالقوه وارد حاشیه شده است.
  • تنش در رینگ‌ها : در حالیکه در طول زمان باید انتظار کاهش کشش را داشت، اما زمانی که سفت شدن به نقطه کشش توصیه‌شده توسط سازنده رسید، ممکن است نیاز به تعویض رینگ‌ها باشد.

6. قیمت
ناگفته نماند که قیمت فاکتور مهمی در خرید بیل مکانیکی دست دوم است و اگر قیمت بیل مکانیکی دست دوم خیلی پایین باشد، این احتمال وجود دارد که مشکلی در آن وجود دارد. قیمت‌ها بسته به وضعیت دستگاه، میزان استفاده از آن و ضمیمه‌هایی که با آن فروخته می‌شود، می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

7. در دسترس بودن قطعات جایگزین
بیل‌های قدیمی با چالش دیگری روبرو هستند. اگر خراب شوند، قطعات مورد نیاز برای تعمیر آن‌ها دیگر در دسترس نخواهد بود. برای تعمیر بیل مکانیکی، پشتیبانی سازنده برای تحقیق قبل از خرید ماشین بسیار مهم تر است.

در خرید بیل مکانیکی کار کرده عجله نکنید!

با توجه به همه این دلایل، مهم است که بیل مکانیکی کارکرده خود را از یک منبع معتبر خریداری کنید. فروشنده یا فروشگاهی که به شما این امکان را می‌دهد که تا دستگاه را به طور کامل تست کنید و با عیب و نقص‌های احتمالی آن آشنا شوید.

سخن آخر

انجام هر کاری نیاز به تحقیق و بررسی بسیاری دارد. در مورد خرید بیل مکانیکی دست دوم موارد و نکاتی وجود دارد که در مورد خرید بیل مکانیکی نو وجود ندارد و بنابراین دغدغه شما کمتر است. اگر مایل به خرید بیل مکانیکی نو یا دست دوم  کوماتسو هستید، می‌توانید از متخصصین ما در  فراهیدرولیک مشاوره بگیرید.

نوشتهٔ پیشین
پمپ هیدرولیک کوماتسو
نوشتهٔ بعدی
نکات ایمنی در کار با بیل مکانیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما