آشنایی با کوچکترین بیل مکانیکی جهان

آشنایی با کوچکترین بیل مکانیکی جهان

معمولا وقتی نام بیل مکانیکی به گوش ما می‌خورد، ذهن ما به سمت اجسامی ‌غول پیکر با باکت‌هایی عظیم الجثه سوق پیدا می‌کند. این موضوع چندان صحت ندارد چرا که در کمال ناباوری بیل‌های مکانیکی در بازار وجود دارند که اندازه آنها حتی از یک خودروی سواری نیز کوچک تر است!

این کوچک بودن برخی از بیل‌های مکانیکی سبب شده تا با کمک آن‌ها بتوان به انجام کارهای ظریفی مانند کندن جوب و یا آماده کردن زمین برای کشاورزی پرداخت. اما سوالی که در اینجا ممکن است برایتان پیش بیاید این است که به راستی یک بیل مکانیکی تا چه حدی می تواند کوچک شود؟

در این مقاله از شرکت فراهیدرولیک، قصد داریم تا با بررسی  کوچکترین بیل مکانیکی جهان و مشخصات آن، شما را با این بیل مکانیکی بیشتر آشنا کنیم چرا که با داشتن شناخت کامل از این بیل مکانیکی ، فرصت‌های بیشماری برای استفاده از آن را خواهید یافت.

معرفی کوچکترین بیل مکانیکی جهان

از میان تمام شرکت‌های تولید کننده بیل مکانیکی، باز هم شرکت بزرگ کوماتسو به میان آمده و موفق به ساخت کوچکترین بیل مکانیکی دنیا شده است. این بیل مکانیکی رکورد دار، بیل مکانیکی کوماتسو مدل PC01 است که تقریبا می‌توان گفت جزو بیل مکانیکی‌های جدید شرکت کوماتسو محسوب می‌شود.

بیل مکانیکی کوماتسو مدل PC01، به دلیل کوچک بودن، نیرو و موتور چندان قدرتمندی ندارد ولی با این حال برای انجام فعالیت‌های کشاورزی، باغبانی، جداکردن ریشه درختان کوچک و یا کندن جوب گزینه بسیار مناسبی است.در ادامه به بررسی تخصصی تر این بیل مکانیکی و ویژگی‌های آن می‌پردازیم تا از نحوه کارایی آن مطلع شوید.

مشخصات کوچکترین بیل مکانیکی جهان

حال که به بررسی خلاصه وار و کوتاه در مورد این مینی بیل مکانیکی پرداختیم، نوبت به بررسی تخصصی و فنی تر مشخصات بیل مکانیکی کوماتسو PC01 می‌رسد. توجه داشته باشید که اندازه و معیار‌های بررسی شده در این بخش به طور کامل دقیق نیستند چرا که بسته به سال ساخت و قابلیت‌های اضافی بیل مکانیکی، این اعداد می‌توانند مقداری بسیار جزئی با واقعیت تفاوت داشته باشد:

 1. نوع موتور: شامل یک موتور تک سیلندر HONDA GX160K1 است که مانند دیگر قطعات اصلی بیل مکانیکی در زیر صندلی قرار گرفته است. برای جلوگیری از داغ کردن این موتور نیز از یک خنک کننده کوچک استفاده شده است.
 2. قدرت موتور: 3.5 اسب بخار(معادل 6 کیلووات)!
 3. حجم باکت: حجم باکت این بیل مکانیکی بین 008 و 0.01 متر مکعب متغیر است. این میزان تقریبا از یک بیل معمولی مقدار کمی ‌بیشتر است.
 4. حداکثر عمق حفاری: 1 متر
 5. وزن کاری: تنها 300 کیلوگرم!
 6. نوع کنترل: چرخش، حرکت و کنترل بازوی این بیل مکانیکی توسط سه اهرم که در جلوی راننده قرار گرفته است صورت می‌گیرد.
 7. طول بازو: 0.5 متر
 8. سرعت گردش به دور خود: 7 دور در دقیقه
 9. حجم باک بنزین: 4.5 لیتر
 10. حداکثر سرعت: 1.4 کیلومتر بر ساعت
 11. اندازه‌ها:
 • طول: حدود 2 متر
 • عرض: حدود 6 متر
 • ارتفاع: 1.1 متر

با توجه به اندازه‌های گفته شده، این بیل مکانیکی حتی در عقب یک وانت نیز جا می‌گیرد!

سخن پایانی

بیل‌های مکانیکی لزوما به معنی اجسامی‌غول پیکر برای انجام فعالیت‌های عمرانی بزرگ نیستند. شرکت کوماتسو سعی کرده است تا با تولید این مینی بیل‌های مکانیکی، به افرادی با فعالیت‌های کوچک نیز خدماتی ارائه کرده باشد.همچنین، قیمت این بیل مکانیکی بسیار به صرفه تر از دیگر بیل‌های مکانیکی است.در این مطلب سعی کردیم تا با بررسی مشخصات فنی بیل مکانیکی کوماتسو مدل PC01 شما را با این مینی بیل مکانیکی بیشتر آشنا کنیم.

نوشتهٔ پیشین
سیستم EGR چیست؟
نوشتهٔ بعدی
10 برند برتر بیل مکانیکی جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست
تماس با ما